Miodarka Lux w systemie radialno - promienisto - kasetowym

Bęben miodarki wykonany jest z blachy kwasoodpornej przeznaczonej do celów spożywczych o grubości 0.8mm. Dodatkowo montowana jest obręcz z płaskownika u góry i u dołu bębna. Dno montowane jest w kształcie stożka.

Miodarki posiadają niezawodny zawór kulowy montowany poniżej dna. Ramka wkładana jest w kasetę, która zaczepiana jest w oś miodarki (oś miodarki jest ruchoma – około 15%, montowana na trzech łożyskach). Zaletą tego systemu jest stabilność miodarki i nie powstają wibracje gdy jet cięższa lub lżejsza ramka z miodem (nie wyrywa plastrów z miodem). Kasety można bardzo łatwo umyć, gdyż każda kaseta jest wyciągana bez potrzeby rozkręcania miodarki.

Napęd montowany jest od dołu z płynną regulacją obrotów na pasku płaskim wieloklinowym.

Nogi miodarki i poprzeczka wykonane są z materiałów nierdzewnych i kwasoodpornych. Pokrywa miodarki wykonana z plexi bezbarwnej montowana na zawiasach. System wirowania odbywa się w jedną stronę, a miód wylatuje z obydwóch stron ramki jednocześnie bez potrzeby odwracania ramek, co przyspiesza pracę wirowania miodu.

miodarka-lux-w-systemie-radialno-promienisto-kasetowym-2

Dostępne rodzaje

Miodarka 10 ramek wielkopolskich, 20 ramek półnastawkowych fi 80, napęd elektryczny z płynną regulacją obrotów, zasilanie 230V – 250W (możliwość przystosowania miodarki na półnastawkowe ramki dadant). Szerokość ramki do 50 mm.

3400 zł netto / 4182 zł brutto